W poniedziałek 29 listopada starsi Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego „Nasza Baza” w Ropczycach udali się do Powiatowego Centrum Edukacji Kulturalnej
w Ropczycach w celu obejrzenia spektaklu pt. „Tyja”. Spektakl ten przygotowany
i przedstawiany był przez jednego aktora – Pana Jarosława Figurę. Widowisko zrobiło na Wychowankach Placówki ogromne wrażenie, gdyż przedstawienie miało na celu pobudzenie wszystkich ludzkich zmysłów. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały i oglądały niezwykły kunszt jednego aktora, który wcielał się w wiele postaci.

Spektakl opowiadał o samotności, przyjaźni, pasji tworzenia i uzależnieniu od świata technicznego. Młodzież z Naszej Bazy niezwykle uważnie śledziła losy dzielnego psa zwanego Tyja oraz jego drogę do wyrwania się ze szponów samotności. Obejrzana historia głosi niezwykle mądre przesłanie, że tylko druga, żywa istota może nas z tych szponów wyrwać. Po skończonym przedstawieniu brawom nie było końca. Kończąc spotkanie aktor zaprosił wszystkich widzów do wspólnego zdjęcia. Młodzież z naszej Placówki miała również możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami w wywiadach prowadzonych przez reporterów sędziszowskiej telewizji. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat obejrzanego spektaklu. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z kamerą telewizyjną. Osoba pana Jarosława wzbudziła również wśród wychowanków duże zainteresowanie i mamy nadzieję, że przyszłości pewnie jeszcze się spotkamy.

Ewelina F., Sabina T.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1