W dniu 23 lipca przez pracowników Placówki Wsparcia Dziennego „Nasza Baza”    w Ropczycach została zorganizowana wycieczka do Portu Lotniczego w Jasionce.

Po dotarciu na miejsce dzieci przywitały się z panią przewodnik – Panią Asią, która przejęła opiekę nad grupą. Wychowankowie Placówki z wielkim zaciekawieniem słuchały, co Pani przewodnik ma im do powiedzenia. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta na lotnisku dlatego też wszystkie informacje przekazywane im przez Panią Asię były niezwykle interesujące. Wychowankowie dowiedzieli się, że niektórych  rzeczy np. skóry ze zwierząt, raf koralowych, wyrobów ze skóry krokodyla czy muszli, nie można przewozić, gdyż są one bardzo cenne dla danego kraju lub objęte ochroną.

Następnie Pani przewodnik poprowadziła grupę na taras widokowy, skąd dzieci miały możliwość podziwiania lądowania samolotu. W tym czasie wychowankowie mieli wiele pytań związanych z procedurą lądowania. Pani Asia oraz wychowawcy starali się udzielić dzieciom jak najbardziej rzetelnych informacji.

Po wylądowaniu samolotu grupa udała się do kaplicy znajdującej się na terenie lotniska.  

Kolejną atrakcją dla dzieci była możliwość przejścia przez bramkę elektromagnetyczną oraz prześwietlenia swojego bagażu urządzeniem rentgenowskim.

Następnie grupa wycieczkowa udała się zobaczyć wóz strażacki, który, jak się okazuje, jest inny od tych, które wszyscy znamy. Pojazd, który ma straż lotniskowa, jest bardziej bojowy    i mieści większą ilość wody od normalnych wozów strażackich, stąd też dzieci zaciekawione zadawały panom strażakom mnóstwo pytań na temat ich pracy i wydolności sprzętu.

Kolejną atrakcją dla dzieci był przejazd autobusem po płycie lotniska oraz oglądanie z bliskiej odległości startującego samolotu do Warszawy. Na niektórych wycieczkowiczach start ten zrobił ogromne wrażenie, którego zapewne nie zapomną do końca życia.

Na koniec dzieci dostały od Pani Asi gadżety lotniskowe – notesiki oraz długopisy. Wychowankowie bardzo się ucieszyli z otrzymanych prezentów i bardzo serdecznie pożegnały się z Panią Asią.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki i zapewniali wychowawców, że już nie będą bali się latać. Większość dzieci deklarowała nawet, że w przyszłości zostaną pilotami czy stewardesami.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1